Plaże

Przykładowy tekst.

Plaże w Guardamar są szerokie, a woda jest długo płytka. Plaże co roku konsekwentnie zdobywają upragnione niebieskie flagi świadczące o czystości plaż. UE corocznie nagradza je za jakość obsługi . Bez problemu co parę metrów masz miejsca , w których możesz wypożyczyć leżaki, maty i parasole za parę euro, ale bez przeszkód możesz też przynieść swoje, które kupisz za kilka euro w narożnym sklepiku. Na całej długości ciągną się bary, restauracje i małe punkty z napojami i lodami.

Hiszpanie bardzo duży nacisk kładą na bezpieczeństwo, przecież od niego będzie zależało czy przyjadą turyści. Plaże są kontrolowane w ciągu całego dnia przez ratowników – mimo, że wody w Guardamar są najspokojniejszymi w Hiszpanii, ze spokojnym przypływem i małą głębokością. Po każdym dniu, zespół pracowników gminy sprząta plażę, pozostawiając ją w doskonale czystym stanie na następny dzień, dzięki temu Unia Europejska z roku na rok udziela Guardamar wielu wyróżnień za jakość plaży i wody.


Les Ortiques 1490м
Znajduje się na najbardziej odległym krańcu od ratusza, otoczona jest dunami i sosnami z wyznaczonymi strefami do nurkowania na małej głębokości .

Playa Centro 450м
W pobliżu Pasażu Morskiego, najbardziej uczęszczana i posiadająca najwięcej atrakcji, ponieważ jest to centralne miejsce miasteczka.

El Camp 1900м
W głębi delikatnego stromego zbocza dun porośniętych sosnami i palmami znajduje się właśnie ta plaża. Autentyczne ciche ustronie, gdzie można w pełni cieszyć się naturą, na samym brzegu, tu chłodna bryza od morza odświeża otaczające duny i piaski.

La Babilonia 1074м
Usytuowana pomiędzy plażą- Platja Centre i plażą- Platja dels Vivers, jej główną charakterystyką jest obecność “las Casas de la Babilònia”, małych domów przy samej plaży.

El Montcayo 1260м
Otoczona dunami, w większej części przylegają do niej ogrody drzew cytrusowych i pola winogron.

Els Vivers 2450м
Otoczona dunami, sosnami i palmami, w pobliżu znajduje się parking, Port Sportowy Marina de las Dunas z 490 puntktami zakotwiczenia.

La Roqueta 1180м
Bardzo szeroka plaża w jej pobliżu znajdują się domy i apartamenty, znajdziesz tu najlepsze restauracje w mieście.

Els Tossals 1550м
Całkowicie otczona dunami porośniętymi sosnami i palmami; w tej okolicy nie znajdziesz żadnych zabudowań.