Rehabilitacja Twojego zdrowia

WSZYSTKO DLA TWOJEGO ZDROWIA …

 

Wakacje w Hiszpanii? Jak wiemy doskonale robi każdemu zmiana klimatu, a także zmiana sposobu życia. Relaks i wypoczynek wpływają korzystnie na nasze ciało. Codzienne życie, zanieczyszczone środowisko, sztuczna żywność, stres i ciągły pośpiech sprawiają, ze często wakacyjny wyjazd jest jedynym momentem gdzie jesteśmy w stanie się wyciszyć i nabrać dystansu do świata. Apartament Noella jest miejscem, które zapewnia nam komfort, a widok na morze z okien apartamentu wyciszy i zrelaksuje każdego. Nie ma nic lepszego na regenerację utraconych sił i przywrócenie atrakcyjnego wyglądu niż miejsce otoczone naturalnym pięknem wybrzeża, gdzie świeże powietrze sprzyja pobytom relaksacyjnym na plaży. Jedną z atrakcji pobytu na wybrzeżu Costa Blanca jest nie tylko morze, plaża, ale także kąpiele błotne, w dodatku nie trzeba za nie płacić. Wiele osób przyjeżdża w te okolice, aby skorzystać z leczniczych błot znajdujących się w lagunie solnej. Tak jest w przypadku błota solnego ze złóż soli- Mata, to czarne błota ciepłych wód o wysokim stężeniu soli i jodu, oczyszczają skórę i pozostawiają ją delikatną.

 

Błoto i słona woda występujące w lagunach to prawdziwe bomby zdrowotne, o potwierdzonych naukowo właściwościach odmładzających. Niepozorne, brązowe błoto laguny zawiera m.in. magnez, krzemionkę, siarkę, potas, wapń i wiele innych cennych składników mineralnych. Jego wartość pH jest równa lub niewiele wyższa od pH ludzkiej krwi. Owo magiczne błoto, występujące tylko w “Starej wieży” (bo to właśnie znaczenie ma hiszpańska nazwa miejscowości Torrevieja), działa na skórę kojąco, czyni ją gładką i delikatną. Błotko z solnej laguny nie tylko upiększa, ale też leczy – kurację nim poleca się osobom, które mają wszelkiego rodzaju problemy dermatologiczne. Tzw. białe błoto z Laguna Rosa można stosować przy zmianach skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca a także w chorobach reumatycznych, artretyzmu, pomocne przy rehabilitacji po złamaniu kości, chorobach układu krążenia, układu oddechowego, itp.

 

Słona woda nie pozostaje błotu dłużna – kąpiele w niej wskazane są dla osób cierpiących na reumatyzm, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odprężające. Woda z laguny pozytywnie wpływa także na nasz układ oddechowy i układ krążenia. Na kąpielach w Laguna Rosa zyskuje nasz cały organizm – usunięte są z niego toksyny, skóra się wygładza, polepsza krążenie krwi, a przez to wszystko polepsza także samopoczucie.

 

Ta niesamowicie korzystna dla naszego zdrowia, urody i samopoczucia inwestycja jest całkowicie bezbolesna dla naszej kieszeni – kąpiele w Laguna Rosa i przebywanie w tutejszym parku naturalnym nic nie kosztują. Jedyne, co warto kupić przed udaniem się w te magiczne rejony, to wiaderko i łopatka do budowania babek z cudownego błota, a także butelka wody mineralnej, aby móc je kiedyś z siebie spłukać.

 

Z zabiegów rehabilitacyjnych możemy skorzystać w ośrodkach wypoczynkowych. Oferty zabiegów typu SPA oraz salonów kosmetycznych kuszą na każdym kroku – wybór należy do ciebie.

 

Z Hiszpanii przywieziecie do domu odprężenie fizyczne, psychiczne i duchowe.